summer3.jpg - 23.94 کیلو بایت

 

  

summer2.jpg - 31.40 کیلو بایت

 

 

0.jpg - 44.55 کیلو بایت

 نام : ماجرا‌های تن‌تن

عنوان اصلی: The Adventures of Tintin

کارگردان: استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg)

شرکت تولید کننده: Columbia Pictures, Paramount Pictures, Amblin Entertainment

 کشور تولید کننده: آمریکا، نیوزلند

زبان: انگلیسی

سال انتشار: 2011

زمان: 107 دقیقه

افتخارات: نامزد دریافت ۱ جایزه اسکار و برنده و نامزد ۴۷ جایزه معتبر دیگر درسال ۲۰۱۲

ژانر: انیمیشن ، ماجراجویی ، اکشن

از سایت مینی‌تونز دانلود کنید

انیمیشن بلند نوجوان

وقتی خواندن و نوشتن یاد گرفته بودم، یکی از کتاب داستان‌های خواهر بزرگم را که همیشه توی قفسه کتاب خودنمایی می‌کرد، انتخاب کردم. می‌خواستم آن‌را خودم تنهایی بخونم. کتاب قطع رحلی داشت، با جلد شومیز و کمیک استریپ‌های خیلی پویا و پرهیجان. عکس صفحه جلد هم یک پسر نوجوان بود با موهای نارنجی و یک سگ سفید و کوچولو .من مشتاق شده بودم تا هر روز چند صفحه از این کتاب را بخوانم. خیلی طول نکشید که من شیفتۀ «ماجرا‌های تن تن» شدم و همچنین یکی از طرفدارهای پروپاقرص داستان‌های هیجان انگیزش که «هرژه»، نویسندۀ بلژیکی پدید آورده بود. یکی از معروف‌ترین طرفدار‌های تن‌تن شاید استیون اسپیلبرگ باشد. او اولین نفری بود که دست به کار شد و فیلم تن‌تن را ساخت!

2.jpg - 17.26 کیلو بایت

همۀ ما چیزهایی در زندگی داریم که ارزشش را نمی‌دانیم. بعضی‌ها خواسته یا ناخواسته به ما تلنگر می‌زنند و ما ناگهان به خودمان می‌آییم. تا حالا برایتان پیش آمده است؟ مثل یک روزِ معمولی که تن‌تن به بازاچه رفت، از ماکت یک کشتی عتیقه خوشش آمد و خریدش. اما در آن روز معمولی، به طرز خیلی غیرمعمولی دو نفر، یکی پس از دیگری، آمدند و هر کدام به شکلی سعی کردند کشتی را از تن‌تن بخرند. حتی یکی از آن‌ها تن‌تن را از نگهداشتنِ کشتی منع کرد!

3.jpg - 38.08 کیلو بایت

تن‌تن حاضر نشد کشتی را به هیچکس بفروشد؛ حتی با قیمت بالاتر. ولی این دلیل نمی‌شد که روزنامه نگار ِ ماجراجو به این راحتی‌ها آن دو غریبۀ در بازارچه را فراموش کند. تن‌تن کشتی را در خانه می‌گذارد و خودش برای پیدا کردن پاسخ به کتابخانه می‌رود. می‌دانست ماجرا هرچه هست از خریدِ این کشتی شروع شده؛ پس باید رازی باشد که ازش بی خبر است!

 4.jpg - 23.86 کیلو بایت

آن رازی که تن‌تن ازش بی خبر بود، دربارۀ یک کاغذ لوله شده در دکل کشتی است. اما این‌ها دیگر اهمیتی ندارد چون وقتی تن‌تن به خانه برمی‌گردد خبری از کشتی نیست! دوست‌های کارآگاه‌اش را در جریان قرار میدهد و تحقیقات میدانی شروع می‌شود. خیلی طول نمیکشد که چند نفر تن‌تن را گروگان می‌گیرند.

همیشه وقتی ارزش چیزی را که داریم بفهمیم، برایش اهمیت قائل می‌شویم و برای حفظ‌ش تلاش می‌کنیم. چیزی که باعث می‌شد تن‌تن مصمم به کارش ادامه بدهد این بود که کشتی حالا متعلق به تن‌تن بود و اگر هم رازی در کار بود؛ کسی جز تن‌تن نباید از آن راز با خبر م‌یشد.

5.jpg - 15.56 کیلو بایت

خدای من ! فکر می‌کنی چه دارد پیش می‌آید و گروگان گیر‌ها تن‌تن را پیش چه کسی می‌برند؟

6.jpg - 22.42 کیلو بایت

کم کم چیزی که برای تن‌تن مشخص می‌شود که اگر رازی وجود دارد فقط مربوط به تن‌تن نیست؛ پای آدم‌های دیگری از نوادگان راکام سرخپوش هم در میان است.

اصلاً آیا گنجی وجود داره ؟

آیا اصلاً آن گنج ارزش آن را که اینچنین همه را مشغول خودش کند و دردسر بسازد دارد؟

آیا هر گنجی یا هر هدفی ارزشمند است ؟

این‌ها سوال‌هایی است که تا آخر داستان برای پاسخشان باید صبر کنید.

7.jpg - 19.02 کیلو بایت

 تا پایانِ فیلم شاهد درگیری‌ها و جست و گریز‌های بین کاپیتان، تن‌تن و ساخارین هستیم؛ با اتفاقاتی دیدنی و پرهیجان. رازهایی برملا، ناگفته‌هایی مطرح و خاطراتی بعد از سال‌ها به یاد آورده می‌شوند که به سرنخ‌های تازه و پرفایده برای دستیابی به گنج تبدیل خواهند شد. سیر اتفاقاتی عجیب، توطئه‌های پی‌درپی و اکتشاف‌های بزرگی که مثل همیشه تن‌تن ،یک پسر نوجوان، در ماجراهای جذاب و خطرناکش رقم میزند، از ویژگی‌های اصلی این داستان است.