summer3.jpg - 23.94 کیلو بایت

 

  

summer2.jpg - 31.40 کیلو بایت


حماسه
نام اصلی : Epic
کارگردان:کریس وج (Chris Wedge )
شرکت تولید کننده: فاکس قرن بیستم (Twentieth Century Fox)
سال تولید: 2013
مدت: 102 دقیقه
انیمیشن بلند

لینک دانلود

انیمیشن بلند

 

 

من هیچ وقت دوست نداشتم فکر کنم که طبیعت، گیاهان، قارچ ها و حتی قطره‌های آب همانی هستند که نشان می‌دهند. همیشه می‌دانستم و از اعماق قلبم اطمینان داشتم، طبیعت، تک تک اجزایش علاوه بر جان، دارای شخصیت‌اند و هر کدام قصه‌ای و حتی یک قلمروی پادشاهی دارند، جنگ با آدم‌های خوب و بد هم در این دنیا هست. درست مثل دنیای ما آدم‌ها اما خیلی خیلی بزرگتر، زیباتر، مرموزتر و دوست داشتنی‌‌تر. 

Epic2.jpg - 76.13 کیلو بایت

حالا من با این فکرهایم، اتفاقی انیمیشن اپیک را می‌بینم. بعد از گذشتن دقایقی چشمانم روی صحنه‌های زیبا و رنگارنگ قفل می‌شود. دوربین بالا پایین می‌رود و این دنیای طبیعت محسور کننده را قاب به قاب جلوی چشمانتان نمایش می‌دهد. چه چیزی بهتر از این؟

از این بهتر وقتی می‌شود که آدم بزرگ فیلم دختری نوجوان است و طی تصادفی کوچک می‌شود. دختری که به خانه‎ی پدر دانشمندش آمده تا شاید کمتر احساس تنهایی کند؛ اما حالا آنقدر کوچک شده تا در دنیای مینیاتوری جا می‌شود. دختری که به اسرار طبیعت باور نداشت، باید این دنیای عجیب را از شر آدم بدها خلاص کند. جالبی ماجرا اینجاست که آدم‌های بد می‌خواهند جنگل را بخشکانند، سبزی را از بین ببرند و خودشان بر این قلمرو خشک و بی آب و علف حکومت کنند. 

Epic.jpg - 64.57 کیلو بایت

قصه‌ی این انیمیشن جنگ بین سبزی و خشکی است. خشکسالی ممکن است دنیای ما، پادشاهان و ملکه های سبز را از بین ببرد اما در انتهای داستان پر از حس‌های خوب خواهید شد. دوست دارید نهال بکارید، دوست دارید اطرافتان را سبز ببینید و به خودتان بیشتر اعتماد کنید. چون شما چیزی دارید که خیلی ها از داشتنش عاجزند: قوه‎ی خیال و تخیل. 

Epic1.jpg - 149.20 کیلو بایت