summer3.jpg - 23.94 کیلو بایت

 

  

summer2.jpg - 31.40 کیلو بایت

 

نویسنده، روژان سریاتوبوس قرمز

گروه بًمرانی

نشر چکه

قیمت 12000تومان

لینک دانلود و گوش دادن به آلبوم

مجموعه شعر

 

فکر می‌کنید فقط بزرگ‌ترها موسیقی راک گوش می‌دهند؟ یا این که کلا فقط بزرگ‌ترها موسیقی گوش می‌دهند؟ بیایید یک فکر باحال کنیم: اگر سازها چشم و دهان داشتند و حرف می‌زدند چه می‌شد؟ اگر آدم‌ها و گربه‌ها و پرنده‌ها با هم ساز می‌زدند و خوشحال، جیغ می‌کشیدند و موسیقی می‌نواختند، اگر خواننده‌ها و موزیسین‌ها لباس‌های رنگی پنگی و شاد می‌پوشیدند و با بچه‌ها می‌رقصیدند، اگر قرار می‌شد یک روز همه‌ی بچه‌ها به مهمانی بزرگی دعوت شوند و همه‌ی این کارها را با موزیسین‌های مورد علاقه‌شان انجام می‌دادند ... خب باید بگویم گروه موسیقی «بُمرانی» این کار را مدتی پیش در تهران انجام داد.

 

 

از منتشر شدن آلبوم "اتوبوس قرمز" گروه بمرانی بیش از یک ماه می‌گذرد. آلبوم را خریده‌اید؟ دوستش داشتید؟ اگر هنوز آلبوم را نخریده‌اید و به آهنگ‌هایش گوش نداده‌اید، این چند خط را بخوانید و در تجربه‌ی من از این آلبوم شریک شوید.

«اتوبوس قرمز» در بیست و سوم خرداد گذشته، یعنی درست در ابتدای تعطیلات تابستانی بیشتر بچه‌ها، در یک مراسم شاد و بامزه در فروشگاه ِفرهنگ تهران رونمایی شد. این آلبوم، مجموعه‌ی 7 آهنگ است که در سبک‌های بلوز، کانتری و فانک ـ سبک‌های معمول ِ این گروه موسیقی ـ تولید شده تا فرصتی برای بچه ها فراهم شود تا شعر هایی از جنس دنیای خودشان را در با این سبک‌های موسیقی گوش کنند.

فرق این آلبوم با آلبوم‌های موسیقی منتشر شده برای گروه سنی کودک و نوجوان این است که در آن متن آهنگ‌های آن خبری از نصیحت و نکته‌های اخلاقی، بچه‌های‌ باهوش و درس‌خوان خبری نیست. با آهنگ‌های این آلبوم می‌شود قر داد، مهمانی گرفت و مسابقه‌ی دو برگزار کرد حتی!

وقتی این آلبوم را از کتاب فروشی‌ها یا مراکز فرهنگی بخرید، می‌بینید که اندازه‌اش از کاورهای معمول سی‌دی بزرگ‌تر است. چرا؟ چون وقتی بازش کنید یک صفحه‌ی گرامافون مقوایی در آن پیدا می‌کنید. «ماشین‌بازی»، «خانه‌بازی» و «دودو اسکاچی» و ... اسم آهنگ‌های این آلبوم هستند. متن شعرها همراه با تصویرگری‌هایی در آلبوم قرار داده شده تا بچه‌ها بتوانند هم‌زمان با گوش دادن به آهنگ‌ها، از روی متن شعرها بخوانند و تصاویر طراحی شده برای هر آهنگ را تماشا کنند.

تنظیم و تولید موسیقی خوب و استاندارد برای بچه‌ها سال‌هاست یکی از دغدغه‌های اصلی اهالی خانه‌ي فرهنگ و ادب شده است. حالا همه‌ی ما امیدواریم این اتوبوس قرمز راه بیفتد و مسافرهای بیشتری را سوار کند.

 

 لینک‌های مرتبط:

گزارشی از رونمایی آلبوم «اتوبوس قرمز»